Onderhoud Sijtwendetunnel (brandblusleiding)

Tussen eind januari en eind april 2025 werken wij aan de brandblusleiding van de Sijtwendetunnel. Op deze pagina kun je lezen wat wij gaan doen, waarom en wanneer.

Sijtwendetunnel

De Sijtwendetunnel ligt in de autoweg N14, onderdeel van de Ring Den Haag. De N14 is 5 km lang en verbindt de N44 bij Wassenaar met de A4 bij Leidschendam-Voorburg. De autoweg heeft 2x2 rijstroken zonder vluchtstrook. De Sijtwendetunnel is opgesplitst in 3 losse tunnels. Van oost naar west zijn dit de Vliettunnel, Parktunnel en de Spoortunnel; bij elkaar beter bekend als de Sijtwendetunnel. Tussen de tunnels in liggen met verkeerslichten geregelde kruispunten. 
De werkzaamheden aan de brandblusleiding zijn in de Vliettunnel.

Essentieel voor brandveiligheid

Een brandblusleiding is een belangrijke veiligheidsvoorziening in een tunnel en daarmee essentieel voor de brandveiligheid. 
De huidige brandblusleiding in de Sijtwendetunnel en specifiek in de Vliettunnel is toe aan vervanging. Op dit moment ligt er naast de vaste leiding ook een tijdelijke brandblusleiding. De leiding in de Vliettunnel loopt onder twee kruispunten door. 
Gezien de omvang van het werk en om het verkeer zo min mogelijk te hinderen, wordt het vervangen in verschillende fases gedaan. 
Met het vervangen van de brandblusleiding voldoet deze weer aan de laatste nieuwe eisen en aan de meest recente versie van de Landelijke Tunnel Standaard. 

 

Twee delen

Een brandblusleiding bestaat uit twee delen: 

  • Een nat deel dat constant gevuld is met water
  • Een droog deel dat alleen bij gebruik wordt gevuld met water

Beide delen (droog en nat) worden vervangen. 
 

Wanneer is de Sijtwendetunnel dicht?

Tussen eind januari en eind april 2025 vervangen we de brandblusleiding in de Vliettunnel, onderdeel van de Sijtwendetunnel (N14) in Leidschendam-Voorburg. Ook vindt er gepland onderhoud plaats.

Hiervoor worden 1 of meerdere buizen van de Sijtwendetunnel ‘s nachts afgesloten. 

De planning van de werkzaamheden vind je op de website van Rijkswaterstaat. 

Onderhoud tunnels Zuid Holland

Croonwolter&dros is verantwoordelijk voor het multidisciplinaire onderhoud van zes tunnels in Zuid Holland. Samen met Rijkswaterstaat wordt de beschikbaarheid en veiligheid optimaal gehouden en worden, indien nodig, installaties vernieuwd. We zijn verantwoordelijk voor het onderhoud aan de technische installaties, maar ook voor het civiele en groen onderhoud in en rondom de tunnels.

Werken bij

Wil jij ook meewerken aan het optimaliseren van de beschikbaarheid van de infrastructuur in Nederland?

Wij zijn altijd op zoek naar nieuwe collega’s!

Op de website vanAnaarBeter.nl vindt u informatie over wegwerkzaamheden aan rijkswegen, verkeershinder en voordelige reisalternatieven.

Onveilige situaties, zoals een voorwerp op de weg, kunt u melden via de gratis landelijke informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800-8002.